آموزش جاوا اسکریپت 2023 با جدیدترین متد معرفی شده

  • icon تعداد فصل ها: 3

  • icon تعداد جلسات: 25

  • icon طول دوره: 05:55

  • icon تعداد دانشجویان: 2

  • icon وضعیت دوره: تکمیل شده

  • icon درصد تکمیل دوره: 100%

  • icon بروز رسانی: 26 مهر 1402

  • قیمت دوره 320,000 تومان
    قیمت تخفیف دوره 100,000 تومان

آفلاین
لایودرس
مدرس دوره توحید داننده

توحید داننده هستم. عاشق چالش‌های پروژه‌های مختلف و بزرگم. به تدریس علاقه مندم و در دانشگاه های معتبر نیز برنامه نویسی تدریس کرده ام. فارغ التحصیل ارشد دانشگاه خواجه نصیر و برنامه نویسی زبان های مختلف دانشگاه های شریف و تهران هستم. سایت برنامه نویسی livedars.ir رو برای توسعه و انتقال مفاهیم برنامه نویسیم  راه اندازی کرده ام. اگه مهارت خاصی هم در تدریس داشتید خوشحال میشم در ارتباط باشید. جهت ارتباط در تلگرام می تونید با آیدی Tohid۶۴۵ یا با ایمیل tdanandeh@yahoo.com در ارتباط باشید. جهت پرسش و پاسخ میتونین در تلگرام livedars رو جستجو کنین.

 


جاوا اسکریپت JavaScript چیست؟ 

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت‌نویسی تحت وب است، که در میلیون‌ها صفحه وب برای اضافه کردن توابع، اعتبارسنجی فرم ها، ارتباط برقرار کردن با سرور و… استفاده شده است. 

در حال حاضر جاوا اسکریپت یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی وب شناخته می‌شود و تقریباً توسط تمام مرورگرهای وب پشتیبانی می‌شود. این زبان به طور معمول با HTML و CSS برای ایجاد صفحات وب تعاملی و پویا به کار می‌رود.

اهمیت یادگیری جاوا اسکریپت (JavaScript) چیست؟

امروزه به دلیل آن که ارتباطات فضای مجازی رونق زیادی یافته است طراحی یک سایت به شکل مناسب و مورد پسند کاربران متفاوت اهمیت بالایی یافته است. به همین جهت صاحبان سرمایه و کار برای رونق کار خود به دنبال طراحان حرفه‌ای برای طراحی سایتی مناسب و کارآمد هستند. لذا یادگیری روش‌های مناسب و به‌روز طراحی سایت مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان و کارجویان قرار گرفته است.

البته در اکثر سایت‌های حرفه‌ای از چند زبان برنامه‌نویسی استفاده می‌شود که هر کدام وظیفه خاصی را انجام می‌دهند. زبان HTML از جمله پرکاربردترین زبان‌ها است، که در اکثر سایت‌ها به شکل مستقل یا ترکیبی با سایر زبان‌ها استفاده شده است..

به وسیله امکانات زبان HTML، می‌توان انواع صفحات وب را با کلیه اجزای مورد نیاز از قبیل: نوشته‌ها، جداول، تصاویر، فرم‌ها و … را ایجاد کرد. اما HTML صرفا یک زبان طراحی است و توانایی برنامه‌سازی، کنترل فرم‌ها، پاسخ به رویدادهای برنامه و عملکرد کاربر و… را ندارد. به همین جهت جاوا اسکریپت به دلیل داشتن این توانایی‌ها اهمیت پیدا می‌کند.

در این فرادرس چه چیزی یاد می‌گیریم؟ 

در این فرادرس در ابتدا به مباحث مقدماتی و آشنایی با جاوا اسکریپت می‌پردازیم. سپس با تعریف توابع، حلقه‌ها، رویدادها، مدیریت خطا و استثنا آشنا می‌شویم. در ادامه درخت مدل شی‌گرای سند، تغییر درخت DOM و اشیا جاوا را ارائه می‌کنیم. در نهایت چند تمرین را حل خواهیم کرد.

 

 

دیدن ادامه مطلب
فصل 1
جاوا اسکریپت پایه
رایگان منتشر شده 18 دقیقه
منتشر شده 17 دقیقه
منتشر شده 13 دقیقه
منتشر شده 17 دقیقه
منتشر شده 9 دقیقه
منتشر شده 5 دقیقه
فصل 2
جاوا اسکریپت حرفه ای
منتشر شده 9 دقیقه
منتشر شده 8 دقیقه
منتشر شده 24 دقیقه
منتشر شده 14 دقیقه
منتشر شده 10 دقیقه
منتشر شده 19 دقیقه
منتشر شده 20 دقیقه
منتشر شده 18 دقیقه
منتشر شده 19 دقیقه
منتشر شده 15 دقیقه
منتشر شده 5 دقیقه
فصل 3
جاوا اسکریپت تکمیلی
منتشر شده 18 دقیقه
منتشر شده 15 دقیقه
22
منتشر شده 15 دقیقه
منتشر شده 21 دقیقه
24
منتشر شده 8 دقیقه
منتشر شده 6 دقیقه